امروز:

طراحی مجموعه مسکونی در سبزوار با توجه به مفهوم امروز واحد همسایگی-پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری گرایش مهندسی معماری

گدانلود پایان نامه ارشد : حرکت و پویایی در غزلیّات شمس تبریزی - پایان نامه ارشد ادبیات


دانشگاه هنر اصفهان

دانشکده معماری و شهرسازی

گروه معماری

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری گرایش مهندسی معماری

طراحی مجموعه مسکونی در سبزوار با توجه به مفهوم امروز واحد همسایگی

استاد راهنما:

آقای دکتر عیسی حجت

استاد مشاور:

آقای دکتر مجید صالحی نیا

تکه هایی از متن برای نمونه :

چیدمان محیطی، منطبق با اصول خانه های حیاط مركزی سنتی ایران است. در این گونه، نمای اصلی بلوك ها رو به معبر عمومی دارد و فضای خصوصی در پشت بلوك قرار می گیرد. چیدمان بلوكها به دور هسته مركزی، باعث شكل گیری فضای باز خصوصی می گردد كه می تواند به صورت مشترك برای تمام بلوك ها باشد و یا به قطعات كوچك خصوص تفكیك گردد. در چیدمان منفرد، بلوك های بلند مرتبه مسكونی به صورت مجزا در كنار یكدیگر می ایستند. در این گونه امكان تهویه و نورگیری طبیعی بیشتری به نسبت سایر گونه ها فراهم است و فضای باز با كیفیات متفاوتی حاصل می گردد. گونه ی نواری، ساده ترین راه حل چیدمان بلوكها است. جهت گیری این بلوك ها تابع ملاحظات اقلیمی و یا ضوابط شهرسازی منطقه است (عینی فر، قاضیزاده، 1389).

2-14-انواع مجتمع های مسكونی

2-14-1-مجتمع های مسكونی كوتاه (یك تا دو طبقه )

منظور از مجتمع های مسكونی كوتاه در ایران ساختمان های یك تا دو طبقه است كه در هر طبقه یك واحد مستقل وجود دارد .

2-14-2-مجتمع مسكونی متوسط 3( تا 5 طبقه )

مجتمع های مسكونی با ارتفاع متوسط یعنی 5تا 3 طبقه جایگزینهای خوب و ماندگاری برای آپارتمان های بلند محسوب  میشوند .(مجتمع های مسكونی با ارتفاع متوسط های مسكونی بلند، جمعیت كمتری دارند، بنابراین احساس امنیت بیشتری رابرای ساكنان خود فراهم میكنند. با توجه به شناخت آسانتر همسایه ها كنترل آسانتر میگردد و از آنجا كه ارتفاع ساختمان كمتر است، دید به فضاهای عمومی بهتر بوده و تسلط به فضای بیرون و فضای بازی بچه ها آسانتر می شود). در طراحی مجتمع های مسكونی با ارتفاع می توان واحدهای مسكونی را در دو طرف یك راهرو و یا فقط در یك طرف آن قرار داد. در ایران بیشتر  مجتمع های متوسط از لحاظ ارتفاعی 5تا 3 طبقه هستند. این مجتمع ها به صورت گوناگونی در سطح شهرها پراكنده اند(زیستا،1390 ).

2-14-3-مجتمع های بیش از دو واحد مسكونی (هر طبقه یك واحد )

در محلاتی كه تراكم اجازه میدهد به طبقات ساختمانهای مسكونی اضافه می شود معمولاً حد اینگونه ابنیه (هر طبقه یك واحد) به چهار میرسد، زیرا در طبقات بیشتر احتیاج به آسانسور وجود دارد كه در بناهای تك واحدی به صرفه نیست(همان،1390 ).


متن کامل در لینک زیر :پایان نامه


پایان نامه ارشد : طراحی مجموعه مسکونی در سبزوار با توجه به مفهوم امروز واحد همسایگینوشته شده در : دوشنبه 22 شهریور 1395  توسط : مدیر سایت.    نظرات() .

کوثر علی پور
سه شنبه 24 اسفند 1395 02:23 ب.ظ
عوامل موثر بر ایجاد تجربه به یاد ماندنی گردشگری و اثر ان بر تمایلات ار دیدگاه گردشگران فرهنگی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic